BLOG

Digitalizacja w Automotive

Cyfrowy bliźniak w Automotive


Całościowe podejście Digital Enterprise do tworzenia cyfrowych bliźniaków w przemyśle motoryzacyjnym oferuje wymierne korzyści: Można znacznie zredukować liczbę prototypów, które są potrzebne podczas opracowywania nowych samochodów. Możliwe staje się przewidzenie wydajności jednostki produkcyjnej i samych produktów. I zapewnia to, że możesz produkować to, czego oczekują Twoi klienci w zakresie indywidualizacji i koncepcji napędu.

Cyfrowy bliźniak w przemyśle motoryzacyjnym to precyzyjny wirtualny model pojazdu lub zakładu produkcyjnego. Prezentuje on ich rozwój w całym cyklu życia i pozwala operatorom przewidywać zachowania, optymalizować wydajność i wdrażać wnioski z poprzednich doświadczeń projektowych i produkcyjnych.

Nasza kompleksowa koncepcja cyfrowego bliźniaka składa się z trzech opcji: cyfrowego bliźniaka produktu, cyfrowego bliźniaka produkcji oraz cyfrowego bliźniaka wydajności zarówno produktu jak i produkcji. 

Ogromną wartość zyskują scenariusze "co by było, gdyby" i przewidywanie przyszłej wydajności z cyfrowym bliźniakiem. Ostatecznym celem cyfrowego bliźniaka jest zamknięte połączenie wirtualnego świata rozwoju produktu i planowania produkcji z fizycznym światem systemu produkcyjnego i wydajności produktu.

Dzięki temu połączeniu możliwy jest wgląd w świat fizyczny w celu podejmowania świadomych decyzji przez cały cykl życia produktów i operacji produkcyjnych.

 

Źródło: automatyka.siemens.pl