AKTUALNOŚCI

SIMATIC HMI Mobile Panels 2!

Generacji Produktem Roku 2015!

[...] SIMATIC HMI Mobile Panels 2. generacji oferują znacznie większą wydajność, elastyczność, wygodę obsługi i jakość – czyniąc mobilną obsługę i monitoring jeszcze bezpieczniejszym i bardziej efektywnym.

 

Dostępne z wyświetlaczami o przekątnej 7 i 9 cali oraz z przewodowym połączeniem PROFINET, SIMATIC HMI Mobile Panels 2. generacji przenoszą funkcjonalność i wydajność doskonale znaną z rodziny paneli SIMATIC HMI Comfort w świat urządzeń mobilnych. Użytkownicy korzystają z większej elastyczności i ergonomii obsługi. Charakteryzujący się formatem 16:9 i obsługą 16 milionów kolorów niezwykle jasny (300 cd/m2) panoramiczny wyświetlacz o rozdzielczości 800x600 punktów zapewnia wyraźne i szczegółowe wizualizacje nawet najbardziej złożonych obrazów synoptycznych, także pod kątem sięgającym 170° zarówno w pionie, jak i poziomie. Posiadające funkcjonalność w 100% regulowanego podświetlania, nowe wyświetlacze mogą być doskonale dostosowane do panujących w  danym obiekcie warunków oświetleniowych. Rezystancyjny ekran dotykowy uzupełniony o 8 /10 swobodnie konfigurowanych przycisków funkcyjnych oraz dwa iluminowane przyciski zapewnią ergonomiczną obsługę nawet zaawansowanych obiektów technologicznych.

 

Środowisko inżynierskie TIA Portal WinCC, w którym parametryzuje się nowe panele mobilne, z nowym i innowacyjnym edytorem stylów zapewnia efektywną konfigurację i optymalne sterowanie zgodnie z wymaganiami korporacyjnymi. Ponadto unikalny na skalę światową podświetlany wyłącznik bezpieczeństwa, trzystopniowy przycisk potwierdzający oraz elastyczne opcje analizy elementów układu bezpieczeństwa umożliwiają indywidualną integrację jednostki sterującej w architekturze systemu bezpieczeństwa spełniającego wymagania SIL 3 / PL eNowe urządzenia są ze względu na swoje kompaktowe rozmiary idealnie przystosowane do instalacji także w pobliżu małych maszyn, a kompaktowe skrzynki przyłączeniowe można łatwo zamontować bezpośrednio na elewacjach szafek sterowniczych. Obudowa SIMATIC HMI Mobile Panels 2. generacji wykonana jest ze specjalnego rodzaju plastiku zapewniającego odporność na upadek urządzenia z wysokości 102 cm, a specjalnie wyprofilowany uchwyt znajdujący się z tyłu panelu operatorskiego zapewnia ergonomiczne trzymanie i przenoszenie pomiędzy punktami użycia. W celu zabezpieczenia danych konfiguracyjnych nowe panele wyposażone są w port USB oraz w złącze kart SD, na których mogą być wykonywane kopie bezpieczeństwa oraz przechowywane dane archiwalne i recepturowe.

 

Wersja urządzenia wyposażona w umieszczony na górze jednostki wyłącznik bezpieczeństwa oraz ulokowany z tyłu przycisk potwierdzający zapewnia elastyczną konfiguracje w ramach systemów bezpieczeństwa. Tylko wtedy, gdy wyłącznik bezpieczeństwa jest zintegrowany z obwodem bezpieczeństwa poprzez skrzynkę przyłączeniową, jest on aktywny i podświetla się na czerwono. Nowe urządzenia obsługują analizę elementów bezpieczeństwa wykorzystujących podłączone trwale przekaźniki bezpieczeństwa (np. SIRIUS), bezpieczne I/O (np. SIAMTIC ET200), jak również poprzez kanał komunikacyjny PROFIsafe sterowniki bezpieczeństwa z rodziny SIMATIC S7 (np. SIMATIC S7-1500F).

Żródło: automatyka.siemens.pl

NASZE MOCNE STRONY

  • Długoletnie doświadczenie.

    Wiele lat pracy w branży automatyki przemysłowej pozwoliło nam zdobyć doświadczenia, którymi chętnie dzielimy się z naszymi Klientami. 

  • Wszechstronna wiedza.

    Automatyka przemysłowa to dziedzina interdyscyplinarna. Do realizacji systemu automatyki potrzebny jest szeroki zakres wiedzy obejmujący wiele dziedzin.

  • Ciągły rozwój.

    Dbamy o to, aby nasza kadra ciągle się rozwijała, szkoliła i zdobywała nowe doświadczenia. Tylko wtedy damy swoim Klientom więcej niż oczekują.