AKTUALNOŚCI

Motoreduktory SIMOGEAR

„Multicertyfikowane” napędy na cały świat

Coraz częściej celem producentów maszyn jest stworzenie systemu, który jest na tyle standardowy a zarazem elastyczny, że nie wymaga dużej ilości wersji. Rozwiązaniem, które wspomaga taki zamysł i sprawia, że staje się on bardziej konkurencyjny na rynku jest możliwość zastosowania go w każdym miejscu na świecie, niezależnie czy ma znajdować się on w Europie, czy w Stanach Zjednoczonych. Zagadnienie to dotyczy również technologii napędowej, gdzie istnieje zapotrzebowanie na uniwersalne motoreduktory dopasowane do aktualnych wymagań klientów, czy to pod względem technicznym, czy również pod względem miejsca wykorzystania. Terminem, który odnosi się do zastosowań danego produktu w wybranym kraju jest certyfikat zgodności. Jest to deklaracja producenta o tym, że dany produkt spełnia wymagania bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia oraz ochrony środowiska. Informacja o tym, że dany produkt posiada taki certyfikat widoczna jest m.in. na tabliczce znamionowej w postaci symbolu (tabela poniżej).

 

Siemens Sp. z o.o. wraz z partnerską montownią motoreduktorów Sternet - Approved Partner 
z lokalizacją w Tarnowie, umożliwiają wybór wielu certyfikatów zgodności pozwalających na zastosowanie produktów w dowolnym miejscu na świecie. Wytypowanie motoreduktora SIMOGEAR z zatwierdzeniem kilku certyfikatów daje szerszy wachlarz możliwości,  a przez to system w którym taki napęd funkcjonuje jest bardziej konkurencyjny na rynku. Oprócz postawienia wymagań odnośnie certyfikatów istotnym jest również to, żeby urządzenia były zgodne z normami odnoszącymi się do sprawności silników elektrycznych, które są definiowane dla danego miejsca przeznaczenia. Regulują one minimalne sprawności jakie silnik powinien posiadać oraz informują o odstępstwach i wyjątkach związanych ze sposobem zasilania czy np. wykorzystaniem hamulca.
 

 

Istotnym zagadnieniem podczas doboru motoreduktorów z wytypowaniem kilku certyfikatów zgodności jest kwestia napięcie zasilania oraz częstotliwości. Różnice w wartościach tych parametrów pomiędzy kilkoma państwami muszą być brane pod uwagę. Poniżej zostały przedstawione przykłady w odniesieniu do kilku regionów na różnych kontynentach.

 

Źródło: automatyka.siemens.pl

Dlaczego My

  • Szybkość

    Z nami zrealizujesz swój projekt szybko i na najwyższym poziomie. Wszystkie podjęte przez nas  zadania realizujemy szybko i rzetelnie, a najwyższym priorytetem jest przy tym spełnienie Twoich wymagań.
  • Jakość

    To ważna jak nie najważniejsza część realizacji zadania. Każdy projekt przechodzi fazę dokładnych testów eliminując w ten sposób potencjalne błędy czy niedociągnięcia. U nas nie ma miejsca na półśrodki - wszystkie projekty są wykonywane z przyjętymi normami. Zależy nam aby klient odbierający gotowy produkt był zadowolony z naszych usług.
  • Technologia

    Realizowane przez nas zadania są ściśle połączone z najnowszymi usprawnieniami technologicznymi. Dostępność do najnowszego sprzętu w naszej branży daje nam możliwość pełnego wykorzystania ich osiągów. Dokładnie analizujemy jakie elementy najbardziej przydadzą się w danej dziedzinie automatyki. Gwarancję najwyższej jakości i najnowszych usprawnień technologicznych dokonanych przez nas prac zapewnia Siemens Solution Partner.
  • 1