AUTOMOTIVE

LINIE PRODUKCYJNE

Efektywna produkcja wymaga sprawdzonych i efektywnych rozwiązań. Na całym świecie pracują dziesiątki linii i stanowisk produkcyjnych, w powstaniu których braliśmy czynny udział. Obejmował on dobór rozwiązań z zakresu automatyki i elektryki, opracowanie i wykonanie systemu sterowania i wizualizacji, prefabrykację szaf sterowniczych oraz uruchomienie i serwisowanie linii.


Najczęściej realizowane przez nas linie produkcyjne to:


Linie produkcyjne Stop’n’Go

Produkcja Stop’n’Go to wytwarzanie dużych partii tego samego produktu w określonym czasie lub do osiągnięcia założonego wolumenu. Zaletą tej metody jest możliwość produkcji dużych ilości produktów w krótkich czasach, dlatego jest doskonała dla produkcji wielkoseryjnej. Metoda ta nie sprawdza się w przypadku produkcji o dużym zróżnicowaniu, gdyż zmiana asortymentu produkcji wymaga zatrzymania i przezbrojenia linii produkcyjnej.

Linie produkcyjne Continous Flow

Proces produkcji typu Continous Flow jest sposobem wytwarzania, który w każdym kroku produkcyjnym zakłada przemieszczanie się produktu do kolejnego stanowiska. W produkcji Continous Flow na poszczególnych stanowiskach wykonywana jest minimalna ilość czynności, a gotowe produkty opuszczają linię produkcyjną w sposób jednostkowy. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się na liniach montażowych, np. siedzeń samochodowych, sprzętu AGD, itp.


Zalety linii produkcyjnych Continous Flow:

 • Elastyczność produkcji – na tej samej linii w tym samym czasie mogą być wytwarzane różne produkty
 • Łatwa adaptacja linii do nowych wymogów, np. dodanie kolejnego stanowiska
 • Mogą być montowane różnorodne produkty, np. zestawy siedzeń do różnych modeli samochodów, dla różnych odbiorców, w różnej konfiguracji.
 • Możliwość ciągłej kontroli jakości na każdym etapie produkcji

Wyzwania dla automatyki:

 • Oprogramowanie sterownika linii jest znacznie bardziej rozbudowane i wymaga sterowników i wyższych mocach obliczeniowych.
 • Projektując oprogramowanie warto przewidzieć co będzie za rok, dwa,…

 

Linie produkcyjne Just in Time (JIT)

Linie produkcyjne Just in Time to rozwinięcie filozofii produkcji Continous Flow. W przypadku linii JIT oprócz wysokiego stopnia zróżnicowania produkowanego asortymentu dochodzi kryterium czasu i kolejności dostaw. Produkcja JIT polega bowiem na dostarczeniu odbiorcy konkretnych produktów, o zamówionej konfiguracji, w konkretnym czasie i w ściśle określonej kolejności. Są to najczęściej skomplikowane produkty o rozbudowanych możliwościach konfiguracyjnych. Zwykle trafiają bezpośrednio na docelową linię produkcyjną z pominięciem nawet krótkotrwałego magazynowania.

Niezależnie od stopnia skomplikowania produktu i jego produkcji, służymy naszą wiedzą i zaangażowaniem w celu zaproponowania najbardziej optymalnego rozwiązania. W efekcie otrzymacie Państwo stanowisko lub linię produkcyjną, na której będziecie mogli polegać.
Zapraszamy do współpracy!

Dlaczego My

 • Szybkość

  Z nami zrealizujesz swój projekt szybko i na najwyższym poziomie. Wszystkie podjęte przez nas  zadania realizujemy szybko i rzetelnie, a najwyższym priorytetem jest przy tym spełnienie Twoich wymagań.
 • Jakość

  To ważna jak nie najważniejsza część realizacji zadania. Każdy projekt przechodzi fazę dokładnych testów eliminując w ten sposób potencjalne błędy czy niedociągnięcia. U nas nie ma miejsca na półśrodki - wszystkie projekty są wykonywane z przyjętymi normami. Zależy nam aby klient odbierający gotowy produkt był zadowolony z naszych usług.
 • Technologia

  Realizowane przez nas zadania są ściśle połączone z najnowszymi usprawnieniami technologicznymi. Dostępność do najnowszego sprzętu w naszej branży daje nam możliwość pełnego wykorzystania ich osiągów. Dokładnie analizujemy jakie elementy najbardziej przydadzą się w danej dziedzinie automatyki. Gwarancję najwyższej jakości i najnowszych usprawnień technologicznych dokonanych przez nas prac zapewnia Siemens Solution Partner.
 • 1